Zatrzymani w związku z podpaleniami stogów. Zarzuty dla strażaka-ochotnika

Raciborscy kryminalni namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z podpaleniami w gminie Pietrowice Wielkie. 18-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego za namową 27-latka podpalał stogi słomy. Jednym z zatrzymanych jest strażak-ochotnik.

Policjanci z raciborskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z podpaleniami w gminie Pietrowice Wielkie. Do kilku podpaleń stogów słomy doszło w okresie od stycznia do kwietnia br. Straty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kryminalni weryfikowali każdą zebraną w sprawie informację, przesłuchiwali świadków i sprawdzali różne wątki.

Na podstawie zgromadzonych materiałów namierzyli i w miniony piątek (zatrzymali dwóch młodych mężczyzn związanych z podpaleniami. Jak ustalili śledczy, do podpaleń podżegał 27-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, natomiast podpalał 18-latek, również z tego samego powiatu. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. Dzień później prokurator objął zatrzymanych policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozi im do 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Jak podaje portal naszraciborz.pl starszy z mężczyzn jest strażakiem-ochotnikiem. Pełni funkcję prezesa jednej z ochotniczych straży pożarnych w powiecie raciborskim, sam wielokrotnie uczestniczył w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Źródło, Foto: KPP Racibórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »