Tragiczny wypadek drogowy w Kamionie

3 lipca, kilka minut przed godziną 11, otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 67 kilometrze drogi krajowej nr 50 w Kamionie (gmina Młodzieszyn). Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy i samochód operacyjny z sochaczewskiej JRG PSP oraz zastępy z OSP Kamion pow. Sochaczew i OSP KSRG Młodzieszyn.

Po dojeździe stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody ciężarowe oraz jeden samochód dostawczy, w wyniku czego jedna z ciężarówek przewróciła się na bok. Na miejscu obecne były już zespoły ratownictwa medycznego udzielające pomocy dwóm kierującym. Kierowca ciągnika siodłowego stojącego na jezdni pozostawał nieprzytomny w zmiażdżonej kabinie.

Działania strażaków w pierwszej fazie działań polegały na utworzeniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu wciągarek samochodowych oraz sprzętu hydraulicznego. Personel medyczny stwierdził zgon mężczyzny. Dalsze czynności skupiły się na przepompowaniu oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika przewróconego ciągnika siodłowego do zbiornika zastępczego.

W trwających 3 godziny działaniach brało udział 18 strażaków.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. T. Fijołek, JRG KP PSP Sochaczew


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »