Pożar budynku gospodarczego w Bieńkówce. W akcji ponad 70 strażaków

3 lipca 2024 roku o godzinie 14:17 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymał zgłoszenie od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze budynku gospodarczego w Bieńkówce.

Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano liczne siły i środki, w tym cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz jednostki OSP z Bieńkówki, Jachówki, Budzowa, Zachełmnej, Baczyna, Palczy, Zembrzyc, Suchej Beskidzkiej Miasto i Krzeszowa.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straż pożarna zastała rozwijający się pożar budynku gospodarczego. Bezpośrednio zagrożony był również budynek mieszkalny. Budynek gospodarczy był całkowicie objęty ogniem, z widocznymi płomieniami wydobywającymi się na zewnątrz. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Działania strażaków natychmiast skupiły się na opanowaniu pożaru, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zapobieżeniu dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Akcję utrudniała ilość materiału zgromadzonego w budynku gospodarczym. Działania trwały ponad 5 godzin, brało w nich udział 15 zastępów i 72 strażaków.

tekst: mł. bryg. Łukasz Białończyk, zdjęcia arch. KP PSP Sucha Beskidzka


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »