Kielce. Trzy osoby zginęły w pożarze w DPS

Trzy osoby w podeszłym wieku zginęły w pożarze jaki wieczorem wybuchł w jednym z kieleckich DPS-ów. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażackich. W zdarzeniu ucierpiało też pięć innych osób, które przewieziono do szpitala.

Kielce. W poniedziałek (11.12) około 22:45 kieleccy strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze w domu pomocy społecznej przy ulicy Peryferyjnej w Kielcach. Na miejsce zdarzenia udało się sześć zastępów straży pożarnej. Skierowano tam również zespoły ratownictwa medycznego i jednostki Policji.

Gdy ratownicy dotarli na miejsce ustalili, że ogniem zajęte jest jedno z pomieszczeń na pierwszym piętrze budynku. Pożar jest już wówczas rozwinięty i zagraża jednemu z sąsiednich pomieszczeń. Z uzyskanych informacji wynikało, że w płonącym pokoju mogą przebywać trzy osoby. Natomiast w zagrożonym pomieszczeniu pięć kolejnych. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej.

Po zlokalizowaniu ognia w pokoju zajętym przez pożar strażacy znaleźli ciała trzech osób, których nie udało się uratować. Są to najprawdopodobniej trzy pensjonariuszki domu pomocy społecznej w podeszłym wieku. Z sąsiedniego pokoju strażacy ewakuowali pięć innych osób. Wszystkie uległy podtruciu dymem, w wyniku czego przewieziono je do szpitala. Pozostałe osoby przebywające w placówce, tj. około siedemdziesięciu osób, nie wymagały ewakuacji.

Służby nie informują co mogło być przyczyną powstania pożaru, jak również w jakich okolicznościach do niego doszło. Ustalać to będzie kielecka prokuratura.

Fotografia nagłówkowa: KM PSP Kielce


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »