Tragiczny wypadek w Zawierciu. Nie żyją dwie osoby

Dwie osoby poniosły śmierć w wyniku zderzenia się ciężarówki z dostawczym busem na DK78 w Zawierciu (woj. śląskie). Droga była zablokowana przez wiele godzin. W akcji uczestniczyły trzy zastępy PSP z Zawiercia i zastęp OSP Żerkowice.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 20:00 na ul. Jurajskiej w Zawierciu, obok stacji paliw przy drodze krajowej nr 78. W zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy i dostawczy bus. Na miejsce skierowano 3 zastępy JRG PSP Zawiercie i jednostkę OSP Żerkowice, zespoły ratownictwa medycznego i policjantów.

Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący volkswagenem wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Kierowca ciężarówki jechał w kierunku Szczekocin. W efekcie zderzenia ciągnik siodłowy z naczepą zjechał z jezdni i przewrócił się na bok. Jak się okazało dostawczakiem podróżowały dwie osoby, kierowca zestawu jechał sam.

Strażacy wykorzystując sprzęt hydrauliczny wykonali dostęp do osób zakleszczonych we wraku volkswagena oraz ewakuowali z pojazdu. Niestety, mimo wysiłku służb nie udało się uratować życia dwóch osób. Są to kobieta i mężczyzna, małżeństwo w wieku 44 lat. 47-letni kierowca ciężarówki nie odniósł poważniejszych obrażeń. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że kierowca ciężarowego volvo był trzeźwy.

Działania zastępów straży pożarnej zakończyły się po godzinie 2:00 w nocy. Przez cały ten czas droga była nieprzejezdna, ruch kierowano na objazdy.

Foto: KPP Zawiercie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »