OSP Szynych powitała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynychu mogą już korzystać z nowego samochodu pożarniczego. Zakupiona Scania będzie mocnym wzmocnieniem dla jednostki!

W miejscowości Szynych koło Grudziądza miało miejsce wczoraj powitanie fabrycznie nowego ciężkiego samochodu pożarniczego marki SCANIA, który zakupiono dla miejscowej OSP. Samochód został widowiskowo przeprowadzony przez kolumnę wozów ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Grudziądz przez szpaler strażaków trzymających w ręku flary świetlne.

Pojazd zabudowała firma SZCZĘŚNIAK na podwoziu SCANIA P370 XT. Samochód wyposażony jest m.in. zbiornik na wodę o pojemności 5 tys. litrów, zbiornik na środek pianotwórczy oraz autopompę. Został również wyposażony w najnowocześniejszy osprzęt i spełnia wszystkie wymagania do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Część wyposażenia samochodu została zakupiona ze środków funduszy sołeckich: Sosnówki i Brankówki oraz Szynycha w łącznej kwocie 12 tys. zł.

Całkowita wartość zamówienia wyniosła 979.941,00 zł. Na tą kwotę składają się: dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska 416 477,00 tys. zł, dotacja  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska 25 tys. zł. Pozostała kwota w wysokości 538 467,00 zł pochodzi z budżetu Gminy Grudziądz.

Oficjalne przekazanie samochodu zaplanowano na uroczystości 90-lecia jednostki, która odbędzie się w kwietniu 2020 roku.

Źródło i Foto: Urząd Gminy Grudziądz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »