Ulikowo. Druhowie zatrzymali pijanego kierującego

Druhowie z Grzędzic pod Stargardem wykazali się wzorową postawą. W czasie zabezpieczania festynu w pobliskim Ulikowie zauważyli i zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym. Kierujący astrą obywatel Ukrainy miał ponad 2 promile alkoholu. Zajęli się nim policjanci.

W minioną sobotę (1.07) w miejscowości Ulikowo koło Stargardu w województwie zachodniopomorskim odbywał się festyn rodzinny. Imprezę zabezpieczali m.in. druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzędzicach. Około godziny 18:00 dokonali obywatelskiego zatrzymania kierującego autem, który w ich ocenie może być nietrzeźwy.

O zaistniałym zdarzeniu powiadomili policjantów. Na miejsce przybył patrol mundurowych ze Stargardu. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które potwierdziło przypuszczenia druhów. Alkomat wskazał wynik ponad 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ustalono zatrzymanym, nietrzeźwym kierującym jest mieszkający w Stargardzie 30-letni obywatel Ukrainy.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli na Komendę w Stargardzie, gdzie wykonali dalsze czynności służbowe. Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Kodeks karny przewiduje za to karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kierujący musi też liczyć się z zasądzeniem zakazu prowadzenia pojazdów oraz świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Fotografia nagłówkowa: Fb/OSP Grzędzice


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »