Wolsztyn. Strażacy ucierpieli w pożarze lasu

Dwaj strażacy OSP zasłabli podczas walki z pożarem lasu w okolicach miejscowości Rudno i Świętno koło Wolsztyna w województwie wielkopolskim. Pożar objął powierzchnię ponad hektara. W akcji gaśniczej strażaków wsparły samoloty gaśnicze zadysponowane przez Lasy Państwowe.

Wolsztyn. Ponad hektar powierzchni lasu zajął pożar, z jakim we wtorek (4.07) po południu mierzyli się strażacy z powiatu wolsztyńskiego. Informacja o pożarze w rejonie miejscowości Rudno i Świętno do KP PSP Wolsztyn wpłynęła około godziny 13:00. Na miejsce skierowano ogółem 13 zastępów PSP i OSP z Wolsztyna i okolicznych miejscowości. Lasy Państwowe zadysponowały z kolei dwa samoloty Dromader, które wykonują zrzuty wody na ogniska pożaru.

Jak informują lokalne serwisy podczas akcji gaśniczej zasłabli dwaj strażacy uczestniczący w działaniach. Są to ochotnicy z jednostek w Świętnie i Obrze. Obu przewieziono karetkami pogotowia ratunkowego do szpitala. W Wolsztynie i okolicach występuje wysoka temperatura ok. 26ºC, jest też sucho. To niewątpliwie negatywnie wpływa na strażaków i ich kondycję podczas pracy w warunkach dużego pożaru. Na razie nie ma informacji o stanie zdrowia poszkodowanych strażaków.

Pożar udało się już opanować. Według informacji portalu Wlkp112.pl do walki z pożarem skierowano strażaków z Wolsztyna, Kębłowa, Moch, Kaszczoru, Wroniawy, Świętna, Obry oraz Kopanicy. Oprócz strażaków, którzy zasłabli nie stwierdzono innych osób poszkodowanych.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »