Lublin. Pożar hali. 44 zastępy w szczytowym momencie akcji

Bardzo duży pożar hali wybuchł w sobotnie popołudnie przy ulicy Metalurgicznej w Lublinie. W kulminacyjnym momencie akcji w działania zaangażowanych było 120 strażaków z 44 zastępów. W budynku składowano odpady, jak również paliwa alternatywne.

Lublin. W sobotę (1.07) około godziny 14:00 strażacy z KM PSP Lublin przyjęli zgłoszenie o pożarze hali magazynowej przy ulicy Metalurgicznej w Lublinie. Na miejsce skierowano zastępy z miejskich jednostek PSP i okolicznych OSP. Jak się okazało płonęła jedna z hal magazynowych wykorzystywanych przez firmę zajmującą się segregacją odpadów. Nad miastem unosiły się kłęby czarnego, gęstego dymu widoczne z co najmniej kilku kilometrów. W hali składowano paliwo alternatywne. Ono też zapaliło się.

Z uwagi na sytuację do walki z pożarem skierowano kolejne jednostki PSP i OSP. W działania zaangażowano lubelskich strażaków, a także strażaków z powiatu lubelskiego i powiatów sąsiednich. Akcja gaśnicza trwała całą noc, a także w niedzielę. W kulminacyjnym momencie przy pożarze pracowało jednocześnie 120 strażaków. Pożar zlokalizowano. Objął on jednak dwa budynki i składowane tam paliwa oraz odpady. Zawaleniu uległy dach nad dwiema halami, a ich konstrukcja była poważnie uszkodzona.

W niedzielę (1.07) strażacy kontynuowali dogaszanie pożaru. Działania zakończono około godziny 14:00, tj. po około 24 godzinach od przyjęcia zgłoszenia. Straty powstałe w wyniku pożaru są bardzo duże. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn powstania pożaru.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »