Giżycko. 1 ofiara czołowego zderzenia z radiowozem

Kierujący skodą 25-latek zginął na miejscu w wyniku czołowego zderzenia auta z policyjnym radiowozem vw transporter. Do wypadku doszło w niedzielny poranek w Giżycku. Poszkodowani policjanci trafili do szpitala. W akcji ratowniczej uczestniczyli strażacy z miejscowej JRG PSP.

Giżycko. Strażacy z Giżycka otrzymali w niedzielę tuż przed godziną 8:30 zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Giżycko na ulicy S. Moniuszki. Jest to przebiegający przez miasto fragment drogi krajowej 59. Na miejsce udały się zastępy PSP z miejscowej jednostki i WSP 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Zadysponowano tam również zespoły ratownictwa medycznego i policjantów.

Po dojeździe okazało się, że doszło do czołowego zderzenia osobowej skody z oznakowanym radiowozem policyjnym volkswagen transporter. Mundurowi uczestniczący w zdarzeniu opuścili swój pojazd. Z kolei kierujący skodą mężczyzna był uwięziony w rozbitym aucie. Strażacy wykonali dostęp do mężczyzny i ewakuowali z wraku. Do czasu przybycia zespołów pogotowia ratunkowego udzielali poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. 25-latek trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Jego kierownik rozpoznał jednak zgon mężczyzny. Policjanci uczestniczący w wypadku doznali obrażeń i zostali przewiezieni do szpitala.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący skodą zjechał na przeciwny pas ruchu wprost na nadjeżdżający radiowóz. Do zdarzenia doszło w okolicach zakrętu. Siła zderzenia była dość duża. Radiowóz znalazł się poza jezdnią, a ze skody wypadł silnik. Policja nie informuje czy radiowóz poruszał się z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn zdarzenia.

Po zakończeniu działań ratowniczych strażacy zabezpieczyli pojazdy, usunęli też rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne. Ruch na krajówce przywrócono po kilku godzinach. W akcji uczestniczyły trzy zastępy PSP i WSP.

Foto: KP PSP Giżycko


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »