Pożar domu w Wólce Radzymińskiej. W akcji ponad 100 strażaków

Ponad stu strażaków zadysponowano do pożaru budynku mieszkalnego w Wólce Radzymińskiej w powiecie legionowskim, na Mazowszu. Ogień pojawił się na dachu późnym wieczorem. Działania strażaków jeszcze trwają.

W sobotę (8.05) przed godziną 23. strażacy z Legionowa na Mazowszu zostali powiadomieni o pożarze budynku mieszkalnego w Wólce Radzymińskiej, przy ulicy Leśnej. Gdy pierwsze jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce strażacy ustalili, że ogniem zajęty jest dach budynku. Jest to stary budynek magazynowy w stylu dworkowym. Najprawdopodobniej nie był zamieszkany. Dotarcie do źródła pożaru było utrudnione. Nie ułatwiała go konstrukcja dachu. Dyżurny PSP z Legionowa skierował na miejsce kolejne zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Mimo zaangażowania sporych sił i środków pożar udało się zlokalizować dopiero w godzinach porannych. W celu opanowania pożaru, strażacy zdecydowali o ściągnięciu z budynku całego pokrycia. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został ranny. W akcję ratowniczo-gaśniczą zaangażowano ogółem 28 zastępów straży pożarnych. Strażaków wspiera również ciężki sprzęt. Na miejsce przybyły również jednostki spoza powiatu legionowskiego, m.in. z powiatu wołomińskiego, powiatu płockiego i Warszawy.

Jak informuje legionowska PSP, działania potrwają jeszcze kilka godzin. Później do pracy przystąpią dochodzeniowcy, których zadaniem będzie ustalenie okoliczności i przyczyn powstania pożaru.

Foto: Komenda Powiatowa PSP w Legionowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »