Tragiczny wypadek na Bemowie. TIR przewrócił się i zapalił

Jedna osoba zginęła, a kolejne cztery zostały ranne w wyniku tragicznego wypadku na drodze S-8 na warszawskim Bemowie. Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 14:00. Ciężarówka zderzyła się z autem marki BMW, przewróciła się na bok i zapaliła. Kierowca ciężarówki zginął.

Do wypadku doszło we wtorek (20.04) około 13:40 na jezdni w kierunku Poznania, między węzłami Prymasa Tysiąclecia a Lazurowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń w ciężarówce pękła opona. Kierowca stracił panowanie nad zestawem i uderzył w jadące sąsiednim pasem bmw, dociskając auto do barier energochłonnych. Następnie ciężarówka uderzyła w bariery, uszkadzając osłonę dźwiękochłonną, której elementy spadły na auta jadące w kierunku Marek. W skutek zderzenia ciągnik siodłowy z naczepą przewróciły się na bok. Z rozprutego baku wyciekło paliwo, które zapaliło się.

Na miejsce zadysponowano służby ratownicze, w tym zastępy stołecznej PSP i jednostki OSP z Wesołej i Ożarowa Mazowieckiego. Kilkanaście załóg policji i zespoły ratownictwa medycznego. Działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, ugaszeniu płonącej naczepy TIR-a i udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. Na miejscu śmierć poniósł kierowca samochodu ciężarowego, który w pewnym momencie wypadł z kabiny. Obrażeń ciała doznały też cztery osoby podróżujące bmw i pojazdami uszkodzonymi przez elementy osłony.

Ruch na S-8 na jezdni do Poznania był zablokowany przez wiele godzin. Utrudnień w ruchu w tym kierunku spodziewać się należy również dziś. Z kolei ruch w przeciwną stronę odbywał się jednym pasem. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku ustala stołeczna prokuratura i policja.

Foto: Marek Śliwiński/Luka&Maro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »