STIHL wycofuje z rynku partię przecinarek

STIHL wycofuje z rynku serię przecinarek TS 410 i TS 420. W urządzeniach tych stwierdzono poważny defekt. Użytkowanie urządzeń wskazanych w komunikacie producenta może skutkować poważnym zranieniem użytkownika lub osób postronnych.

Firma STIHL – producent szerokiej gamy urządzeń o napędzie spalinowym i elektrycznym, wykorzystywanych również w ochronie przeciwpożarowej – poinformowała we wtorek (1.06) o rozpoczęciu akcji serwisowej. Akcja dotyczy wybranej partii przecinarek typu TS 410 i TS 420. Defekt jaki stwierdzono podczas kontroli jakości może skutkować poważnym zranieniem użytkowników bądź osób postronnych.

W ramach kontroli jakości stwierdzono, że pewna partia przecinarek została zmontowana ze zbyt mocno dokręconą nakrętką mocującą koło zamachowe na wale korbowym. W związku z tym nie można wykluczyć uszkodzenia koła zamachowego – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie polskiej filii producenta.

Konsekwencją takiego uszkodzenia może być rozerwanie się koła zamachowego w czasie eksploatacji urządzenia. To z kolei może doprowadzić do poważnego zranienia użytkownika lub innych osób.

Wada dotyczy wszystkich przecinarek w zakresie numerów seryjnych: 89442634 do 190001700. Firma apeluje do użytkowników urządzeń z podanego zakresu numerów seryjnych o wstrzymanie ich dalszej eksploatacji. Ponadto użytkownicy powinni skontaktować się z lokalnym autoryzowanym dealerem STIHL-a w celu dokonania bezpłatnej naprawy.

Wyszukiwarka autoryzowanych dealerów STIHL

Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: Fotografia Ratownicza Grzesiek Kwiatkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »