Włamał się do remizy, odpowiedzialności nie uniknie

Na początku kwietnia br. włamał się do remizy OSP w Sławie.  Z wozu ratowniczego zabrał samochodowe radio, kluczyki i radiostację. Policjanci kryminalni z komisariatu w Sławie przedstawili zarzuty, do popełnienia których 40-letni podejrzany się przyznał.

W pierwszych dniach kwietnia policjanci z Komisariatu Policji w Sławie (powiat wschowski, woj. lubuskie) przyjęli zgłoszenie o włamaniu do remizy miejscowej OSP.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca wszedł na teren remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie. Wykorzystując sytuację, że auto bojowe nie było zamknięte wszedł do środka – relacjonuje kom. Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Z samochodu zginęły kluczyki, radio i radiostacja. Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem sprawcy zajęli się kryminalni ze sławskiego komisariatu. Ich praca przyniosła efekt. Przed tygodniem (21.04) zatrzymali 40-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania funkcjonariusze odnaleźli zrabowane przedmioty.

Mieszkaniec gminy Sława usłyszał zarzut kradzieży, do popełnienia którego się przyznał. 40-latek trafił do policyjnej celi. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Fotografia nagłówkowa: KPP we Wschowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »