Podpalał trawy, rozlał olej. 20-letni ochotnik został ukarany

Policjanci z Iławy ukarali 20-letniego sprawcę kilku podpaleń traw do jakich doszło w ostatnim czasie w okolicach tego miasta. Jak ustalono mężczyzna odpowiedzialny jest również za rozlanie oleju na drodze krajowej 16. Okazało się, że 20-latek jest członkiem jednej z lokalnych OSP.

Iławscy policjanci prowadzili dochodzenia w sprawie kilku pożarów traw, do jakich doszło w ostatnim czasie na terenie gminy Iława. W ramach czynności mundurowi wykonali oględziny miejsc zdarzenia, jak również przesłuchiwali świadków. Okazało się, że sprawy są ze sobą powiązane. Ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy do 20-letniego mieszkańca gminy Iława.

Na tym jednak nie koniec. Policjanci ustalili również, że 20-latek przed kilkoma dniami celowo rozlał olej na jezdni drogi krajowej nr 16. Wszystko z chęci zarobienia kilku złotych. Jak się okazało 20-latek jest strażakiem-ratownikiem w jednej z okolicznych ochotniczych straży pożarnych. Za udział w działaniach ratowniczych przysługuje mu ekwiwalent pieniężny. Mundurowi udowodnili mężczyźnie wzniecenie trzech pożarów. Do popełnienia wykroczeń mężczyzna się przyznał. Zamiast zarobku ma do zapłaty kilka mandatów na łączną kwotę 1700 złotych.

Kodeks wykroczeń art. 84 § 4 mówi o tym, że to wypala trawy, słomę lub pozostałości roślinne na polach w odległości mniejszej niż 100 m od zabudowań, lasów, zboża na pniu i miejsc ustawienia stert lub stogów, bądź w sposób powodujący zakłócenia w ruchu drogowym, a także bez zapewnienia stałego nadzoru miejsca wypalania, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany – przypominają policjanci z Iławy.

20-latek musi też liczyć się z możliwością usunięcia go z grona członków swojej jednostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »