Złotniczki. Strażacy uratowali psy uwięzione w kanale melioracyjnym

1 sierpnia 2023 roku o godzinie 12:12 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu otrzymało informację o uwięzionych trzech psach w kanale melioracyjnym w Złotniczkach.

Do zdarzenia zadysponowano strażaków z Pobiedzisk, Węglewa, Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 3 w Poznaniu oraz Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Komendy Miejskiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania zlokalizowano wejście do układu melioracyjnego przy pomocy map terenowych, wyznaczono punkt przyjęcia sił i środków oraz wdrożono nawoływanie zwierząt.

Następnie po dotarciu SGPR i wymianie informacji opracowano wspólnie plan działań oparty na: nasłuchiwaniu drgań podłoża wykorzystując sprzęt specjalistyczny (geofon), określeniu przebiegu tunelu i wykonaniu wykopów przy pomocy koparki, kontroli odcinkowej robotem kanałowym z Zakładu Komunalnego w Pobiedziskach. W odległości około 80 metrów od początku drenażu zlokalizowano zwierzęta. Dokonano ręcznego bezpiecznego wykopu i odnaleziono trzy psy w dobrej kondycji.

Duże słowa uznania należą się wszystkim biorącym udział w akcji za dobrą współprace i serce do walki w ratowaniu życia czworonogów. Szczególne podziękowania kierujemy dla pracowników Zakładu Komunalnego w Pobiedziskach za ogromne wsparcie w tych trudnych działaniach.

Opracowanie: mł. kpt. Marcin Walkowiak
Zdjęcia: mł. kpt. Błażej Piniarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »