Związek OSP RP zaprasza na konferencję inaugurującą projekt OSP – Potencjał Młodych

Młodzi liderzy w OSP – wyzwól swój potencjał! Taką nazwę nosi konferencja, którą Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zainauguruje projekt OSP – Potencjał Młodych. Konferencja online już za tydzień, na platformie Zoom.

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zaprasza na konferencję online Młodzi liderzy w OSP – wyzwól swój potencjał! Zostanie ona przeprowadzona na platformie Zoom w przyszły czwartek (27 maja) między 18:30 a 20:00.

Konferencja skierowana jest w szczególności do młodych działaczy OSP, członków i opiekunów MDP oraz strażackich Orkiestr i innych grup młodzieżowych w OSP, a także dla osób zarządzających jednostkami OSP. Uczestnicy konferencji zapoznają się z projektem OSP – Potencjał Młodych, dowiedzą się co należy zrobić, aby dołączyć do elitarnej Szkoły Liderów OSP.  W konferencji uczestniczyć będzie drużyna, która zdobyła wyróżnienie w konkursie „Najlepsi z najlepszych”. Uczestnicy będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy z MDP w trudnych czasach. Konferencja będzie okazją do rozmowy z prezesem Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemarem Pawlakiem i wiceprezes ZG ZOSP RP Teresą Tiszbierek, a także pomysłodawcą charytatywnego wyzwania #GaszynChallenge. Do udziału w konferencji konieczna będzie rejestracja poprzez wypełnienie formularza.

OSP – Potencjał Młodych to nowatorski projekt Związku OSP RP realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Klon/Jawor, umożlwiający zdobycie profesjonalnej wiedzy z zakresu zarządzania OSP. Pozwala nawiązać znajomości oraz pokazuje jak ważne jest aktywizowanie młodzieży w działaniach lokalnej społeczności. W ramach projektu Związek OSP RP będzie prowadził badania środowiskowe, doradztwo formalno-prawne i doradztwo eksperckie. Zorganizowana będzie Szkoła Liderów OSP. Zaplanowano wizyty studyjne oraz przebudowę strony internetowej Związku OSP RP.

Wartość projektu to 132,5 tys. euro. Projekt realizowany jest od marca br. do sierpnia 2023 roku, dzięki dotacji z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

>>> ODWIEDŹ STRONĘ PROJEKTU NA FACEBOOKU <<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »