Bez niespodzianek. Nowe kierownictwo Komendy Głównej PSP w komplecie

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, nadbryg. Józef Galica i bryg. Grzegorz Szyszko zostali powołani na stanowiska zastępców Komendanta Głównego PSP. Zastąpili nadbrygadierów Krzysztofa Hejduka i Adama Koniecznego. Obaj wracają do czynnej służby po kilku latach strażackiej emerytury.

1 lutego w Komendzie Głównej PSP miała miejsce uroczystość przekazania obowiązków dwóch zastępców Komendanta Głównego PSP. Ze swoimi stanowiskami pożegnali się nadbryg. Krzysztof Hejduk i nadbryg. Adam Konieczny. W ich miejsce minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński powołał nadbryg. Józefa Galicę, a także bryg. Grzegorza Szyszkę. Akty odwołania i powołania w imieniu ministra przekazał funkcjonariuszom wiceszef MSWiA Wiesław Leśniakiewicz.

Obaj nowo powołani wracają do czynnej służby po kilku latach spędzonych na emeryturze. Piątek (2.02) będzie pierwszym dniem ich pracy na tych stanowiskach. Nadbryg. Józef Galica przed odejściem na emeryturę pełnił funkcję mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP. Ze stanowiska został odwołany w marcu 2016 roku, w trakcie zmian kadrowych po dojściu do władzy PiS i koalicjantów.

Z kolei bryg. Grzegorz Szyszko to były komendant powiatowy PSP w Lubartowie, odwołany w sierpniu 2016 roku. Swoją dalszą karierę związał ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych. W latach 2020-2022 pełnił funkcję dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie. Następnie objął funkcję dyrektora Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Z tego stanowiska zrezygnował na kilka dni przed wczorajszym powołaniem.

Zakresy obowiązków nowo powołanego kierownictwa Komendy Głównej PSP pod dowództwem nadbryg. Mariusza Feltynowskiego nie są na razie znane.

Fotografia nagłówkowa: Komenda Główna PSP


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »