Boksycka. 5 ofiar wypadku na krajowej „dziewiątce”

Pięć osób zginęło w zderzeniu dwóch aut osobowych na krajowej „dziewiątce” w miejscowości Boksycka koło Ostrowca Świętokrzyskiego. W niedzielę nad ranem fiat punto zderzył się tam z mercedesem. Ofiary to pasażerowie punto. Droga jest wciąż zablokowana.

Boksycka. Przed godziną 5:00 służby ratownicze z powiatu ostrowieckiego w województwie świętokrzyskim odebrały zgłoszenie o wypadku dwóch aut na drodze krajowej nr 9 w Boksyckach (gmina Kunów). Na miejsce skierowano jednostki straży pożarnych, zespoły ratownictwa medycznego oraz policjantów.

Na miejscu okazało się, że doszło do czołowego zderzenia fiata punto i mercedesa. Ratownicy przystąpili do działań ratowniczych. Pierwszym autem podróżowało sześć osób, drugim tylko kierujący. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca wypadku zajęli się wykonaniem dostępu do osób uwięzionych w pojazdach oraz udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołów pogotowia ratunkowego.

W wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosło pięć osób. Wszyscy poruszali się fiatem. Szóstą osobę z tego pojazdu przetransportowano do szpitala. Według nieoficjalnych informacji większość osób podróżujących fiatem to członkowie jednej rodziny. Do szpitala trafił również kierujący mercedesem.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący mercedesem na łuku stracił panowanie nad pojazdem. Odbił się od barierek po przeciwnej stronie jezdni i uderzył czołowo w fiata punto.

Krajowa dziewiątka w rejonie miejsca wypadku w dalszym ciągu jest zablokowana. Trwają czynności dochodzeniowo-śledcze. Ruch skierowano na objazdy lokalnymi drogami.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »