Ćwiczenia pk. „Obwodnica 2021”

26 października 2021 roku na powstającym obiekcie obwodnicy Niemodlina odbyły się ćwiczenia ratownicze pk. „Obwodnica 2021”.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał, że w ciągu drogi krajowej nr 46 w kierunku Nysy (obwodnica Niemodlina) w jadący bus osobowy uderza samochód osobowy, którego kierowca zasłabł za kierownicą. Bus w wyniku uderzenia przewraca się na bok (8 osób podróżujących wewnątrz). W leżącego osobowego busa uderza samochód dostawczy przewożący materiały niebezpieczne o właściwościach żrących. W wyniku silnego uderzenia samochód osobowy odbija się i spada z jezdni stając jednocześnie w płomieniach (podróżujący opuścił pojazd).

W realizację zadań zaangażowane były siły i środki JRG 3 Niemodlin, OSP Grodziec, OSP Tułowice, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Opole”, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Kędzierzyn-Koźle” oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Brzeg”.  Działania strażaków wspierało Państwowe Ratownictwo Medyczne, Policja, Inspekcja Transportu Drogowego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Organizatorem ćwiczeń była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Opole przy współudziale Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »