Gostyń. Pożar hali magazynowej. 1 osoba nie żyje

Jedna osoba poniosła śmierć w wyniku pożaru hali magazynowej w miejscowości Gostyń koło Mikołowa w województwie śląskim. W porannej akcji gaśniczej wzięły udział 22 zastępy straży pożarnych. Pożar już ugaszono, trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn jego powstania.

Gostyń. Pożar hali magazynowej przy ulicy Łuczników w miejscowości Gostyń zauważono w czwartek (14.03) przed godziną 7:00. O zdarzeniu zaalarmowano strażaków. Na miejsce udały się zastępy PSP z Komendy Powiatowej w Mikołowie i okoliczne jednostki ochotnicze. Po przybyciu na miejsce ustalono, że pożarem objęta jest hala magazynowa jednego z zakładów produkcyjnych. Wewnątrz składowano m.in. farby i materiały drewniane. Znajdował się tam także warsztat samochodowy, w którym wybuchł pożar. Gdy strażacy dojechali na miejsce był już wtedy znacznie rozwinięty. Na zewnątrz wydobywały się płomienie i kłęby czarnego dymu.

Strażacy podjęli akcję gaśniczą podając prądy wody w natarciu na płonący obiekt. W międzyczasie do Gostyni skierowano kolejne siły i środki, w tym plutony gaśnicze PSP z Tychów i Katowic. Wyjechała również grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach. Dzięki tym działaniom pożar udało się zlokalizować już około godziny 8. Spaleniu uległ strop hali i część wyposażenia warsztatu.

Po opanowaniu sytuacji strażacy kontynuowali dogaszanie zarzewi. Część zastępów powróciło do swoich jednostek. W trakcie przeszukiwania budynku strażacy natrafili na zwłoki ludzkie. Teraz trwa ustalanie tożsamości ofiary, a także okoliczności i przyczyn powstania pożaru. Nie można wykluczyć, że do pożaru doszło w wyniku podpalenia.

W akcji ratowniczo-gaśniczej udział wzięły 22 zastępy PSP i OSP, około 45 osób. Na miejscu obecni byli też policjanci i zespół ratownictwa medycznego.

Fotografia nagłówkowa: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »