„Grosza daj strażakowi” na nowe auto

„Grosza daj strażakowi” to cover piosenki z serialu „Wiedźmin” dostępnego na platformie Netflix. Nową wersję nagrali Mali Strażacy ze Stąporkowa na Kielecczyźnie. W ten sposób wspierają starszych kolegów w pozyskaniu środków na zakup nowego wozu.

Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Stąporkowie ma do dyspozycji wysłużony, 40-letni wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu STAR 244. Ze względu na swój wiek i stopień eksploatacji pojazd jest awaryjny. Zdarzało się już, że odmawiał posłuszeństwa gdy druhowie musieli jechać na akcję. Stąporkowscy strażacy walczą więc o zakup nowego samochodu. Problemem są oczywiście pieniądze. W staraniach wspierają ich Mali Strażacy, czyli dziecięca drużyna pożarnicza działająca przy MOSP.

12-letni Adam, członek Drużyny i syn prezesa OSP Stąporków, Jarosława Młodawskiego oraz fan serialu „Wiedźmin” na Netflixie, wpadł na pomysł nagrania covera piosenki promującej serial Toss a coin to your Witcher (Grosza daj Wiedźminowi). W przeróbce Wiedźmina zastąpiono strażakiem. Strażacy napisali nowe słowa, nagrali teledysk, który następnie opublikowali na platformie YouTube. Dużego wsparcia w nagraniu piosenki udzielił dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Stąporkowie Andrzej Paluch. Nagraniem i późniejszym zmontowaniem teledysku zajął się naczelnik Wojciech Górecki. Wystąpili w nim Mali Strażacy wraz ze swoim wozem bojowym, a także starsi druhowie.

Strażacy wierzą, że dzięki temu teledyskowi uda się szeroko rozpropagować akcję 1% dla strażaków, a główny cel czyli zakup tak potrzebnego nowoczesnego wozu ratowniczo-gaśniczego zostanie zrealizowany.

Dziecięca Drużyna Pożarnicza Mali Strażacy – Stąporków działa od 2015 roku i jest najstarszą taką drużyną w województwie świętokrzyskim. Obecnie zrzesza 27 dzieci w wieku 5-12 lat. Miejska OSP w Stąporkowie ma status organizacji pożytku publicznego. Aby wesprzeć zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego w formularzu PIT należy wpisać Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Stąporkowie oraz numer KRS 0000450462.

Foto nagłówkowe: Facebook/MOSP Stąporków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »