Karambol pod Kielcami. Ucierpiało kilka osób

Karambol na drodze ekspresowej S-74 koło Kielc. W serii zdarzeń drogowych na odcinku kilkuset metrów uczestniczyło około 40 pojazdów. 8 osobom udzielono pomocy, 2 przewieziono do szpitala. Wciąż występują utrudnienia w ruchu.

W poniedziałkowy (16.01) poranek na drodze S-74 między Cedzyną a Kielcami doszło do karambolu z udziałem około 40 pojazdów, w tym 2 ciężarówek. Na miejsce zdarzenia skierowano zastępy z jednostek kieleckiej PSP i okolicznych OSP oraz pozostałe służby ratownicze. Jak wstępnie ustalono, około godziny 6:30, na odcinku około 500 metrów jezdni w kierunku Kielc, drogi ekspresowej doszło do serii zdarzeń drogowych. Łącznie w zdarzeniach tych brało udział 40 pojazdów, w tym dwie ciężarówki.

Poszkodowanych zostało 8 osób. Według informacji straży pożarnej, 4 osobom udzielono pomocy już na początku działań, kolejne 4 osoby zgłosiły się do strażaków później. 2 osoby zespoły ratownictwa medycznego zabrały do szpitala. Działania strażaków skupiają się głównie na usunięciu pojazdów z jezdni. Ustawiono również namioty z nagrzewnicami, w których uczestnicy kolizji, którzy mogli zostać na miejscu zdarzenia mogą się ogrzać.

Droga w kierunku Kielc jest nadal zablokowana. Policjanci zorganizowali objazd, a także ustalają wszelkie okoliczności zdarzeń. Wiele wskazuje na to, że przyczyniły się do nich trudne warunki pogodowe; mgła i śliskość na jezdni.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »