Kętrzyn. Pożar budynków dawnej cukrowni

Strażacy z Kętrzyna i okolicznych miejscowości walczyli w piątkowy wieczór z pożarem jaki wybuchł na terenie dawnej cukrowni w tym mieście. Pożar objął dwa opuszczone budynki, z których jeden uległ częściowemu zawaleniu się. Akcja zakończył się w nocy, chociaż część jednostek została na dozorowaniu.

Kętrzyn. W piątek (23.06) przed godziną 19. strażacy z KP PSP Kętrzyn przyjęli zgłoszenie o pożarze na terenie dawnej cukrowni przy ulicy Cukrowniczej w tym mieście. Na miejsce udały się zastępy z miejscowej JRG PSP i okoliczne jednostki OSP. Jak ustalono pożar objął niemal całkowicie dwa opuszczone budynki. Niedługo po przybyciu jednostek strażackich jeden z budynków częściowo zawalił się.

Strażacy podali kilka gaśniczych prądów wody. W działaniach wykorzystali również podnośniki hydrauliczne. Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 1:00. Mimo to, na miejscu pozostali jeszcze druhowie z OSP Kętrzyn. Mieli za zadanie dozorować pogorzelisko w ciągu nocy.

Nie ma informacji, by ktokolwiek ucierpiał w wyniku tego pożaru. W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z JRG Kętrzyn oraz jednostek OSP z Kętrzyna, Reszla, Drogosz, Srokowa i Wilkowa. Zabezpieczenie powiatu zapewnili druhowie z Barcian.

Teren po dawnej cukrowni w Kętrzynie jest obecnie własnością jednej ze spółek z grupy ORLEN. W tym roku miała tam powstać nowoczesna tłocznia oleju rzepakowego.

Fotografia nagłówkowa: OSP Kętrzyn


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »