Ruda Śląska. Pożar hali magazynowej przy ul. Pionierów

15 zastępów, 47 strażaków walczyło z pożarem hali magazynowo-warsztatowej w Rudzie Śląskiej. Ogień w budynku pojawił się w piątkowy poranek. Z płonącego obiektu wyniesiono kilka butli z gazami. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

W dniu 23.06.2023 roku około godziny 7:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Rudzie Śląskiej  przyjął zgłoszenie o pożarze hali magazynowo – warsztatowej przy ul. Pionierów 31 w dzielnicy Bielszowice.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów Kierujący Działaniami Ratowniczymi potwierdził pożar w przestrzeni między stropowej wewnątrz hali oraz instalacji paneli fotowoltaicznych znajdującą się na dachu. Zgłoszono potrzebę zadysponowania dodatkowych sił i środków spoza powiatu. Ustalono również, że w chwili wybuchu pożaru wszystkie osoby opuściły bezpiecznie obiekt i nie ma potrzeby podjęcia ewakuacji. Na miejsce przybyły Plutony Gaśnicze z Gliwic, Bytomia oraz Grupa Operacyjna KW PSP Katowice.

Około godziny 9:00 strażacy zlokalizowali całkowicie źródło pożaru, ogień już się nie rozprzestrzeniał, a dalsze prace polegały na dogaszaniu i oddymianiu budynku. Kierujący akcją podjął decyzję o ewakuacji mienia z poszczególnych pomieszczeń hali magazynowych i warsztatu samochodowego celem zminimalizowania strat. Z wnętrza obiektu ponadto wyniesionych zostało 8 butli z gazem propan – butan oraz 1 butla z acetylenem.

Działaniami kierował Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Rudzie Śląskiej st. kpt. Mariusz Kita. Na miejsce akcji przybył Inspektor Nadzoru Budowlanego, który wyłączył z użytkowania zagrożone pomieszczenia hali. Policja będzie prowadzić czynności mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności powstania pożaru. Działania zakończono o godzinie 12:12, w akcji brało udział 15 samochodów oraz 47 strażaków.

Opracowanie: st. kpt. Maciej Małczak, Zdjęcia: KM PSP Ruda Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »