Klonowo. Spłonęły dwie hale produkcyjne zakładu stolarskiego

W nocy ze środy na czwartek w miejscowości Klonowo koło Działdowa spłonęły dwie hale produkcyjne zakładu stolarskiego. W akcji gaśniczej, która zakończyła się w czwartkowe popołudnie, uczestniczyło blisko 90 strażaków. Nie ma osób poszkodowanych.

Klonowo. Około godziny 1:40 w czwartek (27.06) strażacy z Działdowa przyjęli zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej zakładu stolarskiego w miejscowości Klonowo koło Lidzbarka (Welskiego). Na miejsce skierowane zastępy działdowskiej PSP oraz okoliczne jednostki OSP. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów ustalono, że pali się hala produkcyjna o wymiarach 30×15 metrów. Ogień błyskawicznie rozprzestrzenił się na cały budynek. Działania ratowników skupiły się na ograniczeniu rozprzestrzeniania się ognia i obronie innych zagrożonych obiektów – w tym budynku mieszkalnego, a także budynku biurowego

Na pomoc wysłano również dodatkowe zastępy strażackie. Nie udało się zapobiec rozwinięciu się pożaru na drugą halę, położoną prostopadle do płonącej. Obiekt o powierzchni ok. 1000 metrów kwadratowych również spłonął doszczętnie. Pozostałe budynki zlokalizowane na terenie zakładu obroniono. W kulminacyjnej fazie akcji działania prowadziło 20 zastępów strażackich, w tym 3 zastępy PSP z Działdowa, 16 zastępów ochotniczych straży pożarnych oraz grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie.

Pożar zlokalizowano około godziny 5:00. Wówczas ratownicy przystąpili do dogaszania pogorzeliska. Działania te zakończono około południa. Potwierdziły się też wcześniej uzyskane informacje, że w pożarze nie ucierpiała żadna osoba. Po zakończeniu akcji strażaków do pracy przystąpili policyjni dochodzeniowcy, którzy ustalają teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny powstania pożaru. Trwa też szacowanie strat.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »