Kolejny tragiczny weekend. 9 osób zginęło w pożarach, 3 zatruły się tlenkiem węgla

Za nami kolejny tragiczny weekend w strażackiej statystyce. W sobotę i niedzielę w całym kraju wybuchło ponad 500 pożarów, w ich wyniku życie straciło 9 osób, a 35 zostało rannych. Ponadto 3 osoby zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Przedświąteczny weekend był również tragicznym na polskich drogach.

Spośród ponad 2 tys. interwencji strażaków w sobotę i niedzielę, 551 to były wyjazdy do pożarów. W ich wyniku życie straciło 9 osób. W strażackiej statystyce tragiczniejszą okazała się sobota, kiedy to zginęło 6 osób. Do tragedii doszło m.in. w Jaworznie i Mirosławcu, gdzie paliły się domy jednorodzinne. W obu pożarach zginęły po dwie osoby. Miniony weekend był kolejnym tak tragicznym. W poprzedni strażacy odnotowali 546 pożarów, w których zginęło 10 osób, a 22 zostało rannych.

Swoje żniwo zebrał również tlenek węgla. Jak informuje Państwowa Straż Pożarna w sobotę i niedzielę w wyniku zatrucia czadem zmarły trzy osoby. Jedna w sobotę, dwie w niedzielę. Od 1 października do wczoraj strażacy odnotowali już 1332 zdarzenia związane z tlenkiem węgla. W ich wyniku zmarło 18 osób, 628 zostało poszkodowanych.

Tragiczne są również policyjne statystyki wypadków drogowych. W sobotę i niedzielę na polskich drogach doszło do 174 wypadków, w których śmierć poniosło 13 osób (najwięcej w sobotę – 11), a 204 zostały ranne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »