Kolejny wóz trafił do Polaków na Litwie

Kolejny samochód ratowniczo-gaśniczy z Polski trafił do społeczności polskiej na Litwie. Uroczystość przekazania pojazdu odbyła się w piątek. Wzięli w niej udział przedstawiciele polskiego rządu i parlamentu oraz strażacy z województwa podlaskiego.

W Podborzu, w okręgu wileńskim na Litwie, odbyła się w piątek (3.02) uroczystość przekazania i poświęcenia samochodu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej straży pożarnej. Samochód GBA 2,5/16 przekazali podlascy strażacy. Jest to samochód zabudowany na uterenowionym podwoziu Renault Midlum. Auto nie jest nowe. Do niedawna służyło strażakom z JRG PSP w Kolnie, a następnie zostało przekazane do OSP w Letnikach koło Dobrzyniewa Dużego pod Białymstokiem.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP Mieczysław Baszko, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras, podlaski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Sebastian Zdanowicz, Predstawiciele władz lokalnych, Walenty Prokopjew komendant straży pożarnej w Podborzu, Proboszcz parafii w Podborzu oraz delegacja druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Letniki (gmina Dobrzyniewo Duże). W miejscowym kościele odprawiona została Msza Święta, po której nastąpiło poświęcenie pojazdu.

Jest to drugie w ostatnich latach auto pochodzące z Podlasia, które zasiliło ochronę przeciwpożarową w okręgu wileńskim. W 2021 podobny pojazd trafił do straży pożarnej w Butrymańcach.

Fotografia nagłówkowa: mł.bryg. Piotr Chojnowski, KW PSP Białystok


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »