Koronawirus. Ważny apel strażaków

Strażacy z krakowskiej JRG-4 zwracają się z apelem do społeczeństwa, związany z walką z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Jesteście na kwarantannie lub macie objawy, poinformujcie o tym dyżurnego.

Na facebookowej stronie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Krakowie opublikowany został dziś apel skierowany do mieszkańców Krakowa. Informują w nim przede wszystkim, że jednostka działa normalnie, w ciągłej gotowości operacyjnej.

Mimo sytuacji epidemiologicznej na terenie naszego kraju jednostki straży pożarnej są niezmiennie w gotowości operacyjnej. Właśnie w pełnym składzie trwa służba zmiany III – napisano w kilkuzdaniowym poście zamieszczonym na Facebook`u.

W dalszej części apelują do mieszkańców o informowanie dyżurnych odbierających zgłoszenia na telefon alarmowy, o fakcie przebywania na kwarantannie, bądź posiadania objawów zarażenia koronawirusem.

Apelujemy do państwa, jeśli będziecie potrzebować naszej interwencji (a przebywacie na kwarantannie czy też macie objawy zarażenia koronawirusem COVID-19) poinformujcie o tym dyspozytora podczas zgłoszenia. Może on zadać kilka pytań związanych z aktualnym zagrożeniem – czytamy we wpisie.

Jak wyjaśnia autor wpisu:

Tam gdzie to możliwe, informacja ta pozwoli nam odpowiednio przygotować się do akcji. Jeden zarażony strażak wyklucza czasowo całą jednostkę z dalszej służby. W naszej pracy mamy kontakt z ratownikami, lekarzami, policjantami. Bądźmy odpowiedzialni, bo sprawny system ratowniczy jest kluczowy w zaistniałej sytuacji.

Wówczas jadący na pomoc strażacy będą mogli na przykład odpowiednio wcześniej założyć niezbędne środki ochrony indywidualnej.

Apel krakowskich strażaków podchwycili również druhowie z wielu innych jednostek. Dołączając się do tego apelu prosimy o poważne jego potraktowanie. Zachęcamy również, aby o fakcie przebywania na kwarantannie oraz objawach sugerujących zarażenie informować także przedstawicieli innych służb ratowniczo-porządkowych, gdyby zaszła potrzeba skorzystania z ich pomocy.

I my też zadbajmy o tych, którzy dbają o nas.

Foto nagłówkowe: JRG 4 KM PSP Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »