3 ofiary wypadku pod Świebodzinem

Kobieta i jej dwoje nastoletnich pasażerów zginęli w wypadku do jakiego doszło w środę na DK-92 koło Świebodzina w województwie lubuskim. Auto, którym podróżowali zderzyło się z ciężarówką do przewozu mleka. Ranny kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala.

W środę (24.08) tuż po godzinie 16:00 świebodzińskie służby ratownicze przyjęły zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej 92 w pobliżu tego miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu uczestniczy samochód ciężarowy i samochód osobowy. Państwowa Straż Pożarna skierowała na miejsce, w pierwszej kolejności, dwa zastępy PSP z miejscowej JRG i jednostkę OSP z Rusinowa. Do zdarzenia skierowano również jednostki Policji i zespoły ratownictwa medycznego, w tym zespół HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy zastali na miejscu zniszczone auto osobowe oraz samochód ciężarowy z przyczepą do przewozu mleka. Zestaw pojazdów ciężarowych przerywając bariery wypadł z jezdni. Ciężarówka przewróciła się na bok. Autem osobowym podróżowała kobieta i dwoje nastolatków. Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanych i ewakuowali na zewnątrz. Obrażenia jakich doznała cała trójka okazały się jednak śmiertelne. Wszyscy zginęli na miejscu. W wypadku ucierpiał również kierowca samochodu ciężarowego, którego przewieziono do szpitala.

Wstępne ustalenia wskazują, że do wypadku doszło gdyż kierująca autem osobowym zjechała na przeciwny pas ruchu, wprost pod ciężarówkę. Kierowca dużego auta, choć próbował się ratować, nie był w stanie uniknąć czołowego zderzenia. Krajowa 92 w rejonie miejsca wypadku była nieprzejezdna przez kilka godzin. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wypadku. Na miejscu pracowały 4 zastępy PSP ze Świebodzina i zastęp OSP Rusinów

Foto: KP PSP Świebodzin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »