ORLEN dla Strażaków 2022. Ruszył nabór wniosków

2 miliony złotych to pula jaką Fundacja ORLEN chce przekazać strażakom w bieżącej edycji programu grantowego ORLEN dla Strażaków. Wczoraj, w Międzynarodowym Dniu Strażaka ruszył nabór wniosków. Druhowie mogą wnioskować o dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego i łączności, a także wyposażenia indywidualnego.

Zwiększenie możliwości bojowych jednostek Państwowej i ochotniczych straży pożarnych w całej Polsce, a także poprawa bezpieczeństwa lokalnych społeczności – to główny cel programu grantowego Fundacji ORLEN pod hasłem ORLEN dla Strażaków. Fundacja organizuje akcję już od przeszło 20 lat. Ciągle cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród jednostek PSP i OSP w całym kraju.

W tym roku Fundacja przeznaczyła 2 mln złotych na realizację projektów, które pozwolą wzmocnić potencjał polskich straży pożarnych. Zgodnie z regulaminem strażacy mogą wnioskować o dofinansowanie zakupu sprzętu do walki z pożarami, jak również sprzętu wykorzystywanego w dziedzinach ratownictwa specjalistycznego (wodne i przeciwpowodziowe, techniczne i drogowe, medyczne, chemiczne i ekologiczne oraz wysokościowe) oraz sprzętu łączności lub wyposażenie osobiste strażaka.

Przedstawiciele jednostek straży pożarnych zainteresowani zdobyciem grantu powinni złożyć wniosek, z dodatkowymi dokumentami, za pośrednictwem platformy internetowej Fundacji ORLEN. Czasu jest stosunkowo dużo, nabór wniosków trwa do 4 lipca br. Listę pozytywnie rozpatrzonych projektów powinniśmy poznać do końca października.

Fotografia nagłówkowa: bryg. Karol Kierzkowski, KW PSP Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »