Remiza OSP Kosakowo oficjalnie otwarta

W zeszły piątek w Kosakowie na Pomorzu odbyła się uroczystość otwarcia i oddania do użytku nowej strażnicy dla miejscowej OSP. Inwestycja pochłonęła nieco ponad 2 mln złotych. Budowa trwała ok. 1,5 roku.

To był długo wyczekiwany dzień. Po wielu latach starań druhowie z Kosakowa, w powiecie puckim na Pomorzu, przenieśli się do nowej strażnicy. W zeszły piątek (19.08) miała miejsce uroczystość otwarcia nowego obiektu. W uroczystym spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele władz, kierownictwa PSP, a także mieszkańcy. Po uroczystościach odbył się strażacki festyn. W jego trakcie druhowie przeprowadzili też szereg pokazów pożarniczych.

O potrzebie powstania nowej siedziby dla kosakowskiej OSP mówiło się od wielu lat. Budynek, w którym strażacy dotychczas garażowali swoje pojazdy i przechowywali sprzęt nie spełniał wszystkich wymogów oraz potrzeb. Pierwszy projekt opracowano w 2017 roku. W 2020 roku gminie udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Jeszcze w tym samym roku wyłoniono wykonawcę i przystąpiono do prac budowlanych.

Nowy obiekt stanął tuż obok budynku, z którego korzystali strażacy. Powierzchnia zabudowy wynosi 286,18 m², a powierzchnia netto całego budynku: 466,06 m², w tym: parter 250,45 m², półpiętro 8,49 m² i piętro 207,12 m². Na parterze budynku znajduje się garaż z trzema dużymi stanowiskami dla wozów bojowych, dyżurka, a także zaplecze socjalne z sanitariatami. Na półpiętrze ulokowano kotłownię, zaś na piętrze salę z własnym zapleczem socjalnym, tj. szatnią i sanitariatami. Obiekt został wyposażony w instalację wodno-kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania, elektroenergetyczną, wentylacji mechanicznej i kanalizacji deszczowej.

Budowa nowej strażnicy trwała ok. 1,5 roku. Wartość inwestycji to ponad 2 mln złotych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

OSP Kosakowo będzie miała dwa nowe wozy i nową remizę

Fot. Marcin Krauze/Urząd Gminy Kosakowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »