Ciężarówki zderzyły się na A-4. Zginął kierowca

Jedna osoba zginęła, druga została ranna w wyniku zderzenia dwóch ciągników siodłowych z naczepami. Do zdarzenia doszło nad ranem na autostradzie A-4 w okolicach Strzelec Opolskich. W akcji ratowniczej brali udział strażacy z dwóch powiatów.

Około godziny 3:50 we wtorek (23.08) służby z powiatu strzeleckiego (woj. opolskie) przyjęli zgłoszenie o wypadku dwóch ciężarówek. Do zdarzenia doszło na 281 kilometrze trasy A-4 w kierunku Katowic. Na miejsce udały się zastępy PSP ze Strzelec Opolskich i okolicznych jednostek OSP, a także zespoły ratownictwa medycznego i jednostki Policji. Zdarzenie miało miejsce na pograniczu województw opolskiego i śląskiego. Do działań włączyli się więc strażacy PSP i OSP z powiatu gliwickiego.

Jak ustalono po przybyciu na miejsce, doszło tam do czołowego zderzenia dwóch ciągników siodłowych z naczepami. W wyniku zderzenia oba zestawy stanęły w ogniu, kabina samochodu SCANIA oderwała się od reszty pojazdu. Głównym zadaniem strażaków było ugaszenie pożaru obu pojazdów przy użyciu prądów wody i piany gaśniczej. Kierowcę uwięzionego w oderwanej kabinie ewakuowali świadkowie zdarzenia jeszcze przed dojazdem służb ratowniczych. Strażacy i ratownicy udzielili mu niezbędnej pomocy. Następnie 45-letniego poszkodowanego przewieziono do szpitala. Śmierć na miejscu poniósł 44-letni kierowca drugiego zestawu. Nie udało się go ewakuować z płonącej kabiny.

Działania strażaków polegały również na zabezpieczeniu miejsca wypadku, monitorowaniu pojazdów z użyciem kamery termowizyjnej. Strażacy także monitorowali i chłodzili butle tlenowe, które przewoził jeden z kierowców. Wykonali też dostęp i wydobyli ciało zmarłego kierowcy.

W tym czasie strzeleccy policjanci ustalali okoliczności i przyczyny tego wypadku. Ich czynności nadzorował prokurator. W czasie prowadzonych działań autostrada w obu kierunkach była nieprzejezdna. Ruch przywrócono późnym popołudniem. W działaniach uczestniczyły zastępy PSP i OSP ze Strzelec Opolskich, Pyskowic, Chechła, Widzowa, Wysokiej, Olszowy oraz Ujazdu.

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »