„INTEGRACJA 2022” – Warsztaty szkoleniowe dla jednostek OSP w Wiekowie

W sobotę 9 kwietnia 2022 roku na trenie gminy Witkowo, w miejscowości Wiekowo odbyła się kolejna edycja warsztatów szkoleniowych pod nazwą „INTEGRACJA 2022” Warsztaty te są kontynuacją rozpoczętych w 2014 r. ćwiczeń integracyjnych, organizowanych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Łączą one w sobie elementy treningu i edukacji. W szkoleniu chęć wyraziły jednostki OSP z terenów trzech powiatów tj. gnieźnieńskiego i słupeckiego, wrzesińskiego reprezentowane przez pełne obsady samochodów pożarniczych wraz z wyposażeniem, a mianowicie jednostki OSP z Kłecka, Ułanowa, Zdziechowy, Powidza, Łubowa, Marzenina, Kruchowa, Mnichowa, Strzyżewa Smykowego, Czerniejewa, Dębnicy, Trzemżala, Witkowa, Skorzęcina, Mielżyna, Wiekowa oraz Gorzykowa.

Mottem tegorocznych warsztatów było hasło zaczerpnięte z dzieła Adama Mickiewicza „Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa” tj. „Ten jest większy między ludźmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra ich”.

Na zaproszenie organizatorów OSP Wiekowo i OSP Mielżyn na miejsce ćwiczeń przybyli: Zbigniew Dolata – poseł na Sejm RP, Łukasz Grabowski – radny województwa wielkopolskiego oraz dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu, burmistrz Miasta i Gminy Witkowo Marian Gadziński wraz z zastępcą Markiem Wiatrowskim oraz st. kpt. Łukasz Michalak – zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Po uroczystym otwarciu nastąpił podział na grupy ćwiczące i zastępy udały się wyznaczone miejsca ćwiczeń, gdzie realizowano następujące tematy:

  • stanowisko nr 1 – Zaopatrzenie wodne,
  • stanowisko nr 2 – Ratownictwo techniczne,
  • stanowisko nr 3 – Pożary wewnętrzne,
  • stanowisko nr 4 – Gazy.

Na wszystkich stanowiskach ćwiczebnych instruktorami byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Na zakończenie ćwiczeń odbyło się podsumowanie przy smacznym posiłku przygotowanym przez druhów z OSP Gorzykowo.

Zdobyta przez uczestników wiedza oraz doświadczenie pozwolą na jeszcze lepsze prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Opracowanie, Foto: KP PSP Gniezno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »