Program modernizacji PSP. Komenda Główna opublikowała listę inwestycji budowlanych

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej opublikowała na swojej stronie pełny wykaz inwestycji budowlanych, realizowanych w ramach Programu modernizacyjnego. Lista zawiera 117 inwestycji. Zaplanowano budowę nowych obiektów, jak również modernizację już istniejących budynków.

Komenda Główna PSP opublikowała w poniedziałek, zatwierdzony przez wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika, pełny wykaz inwestycji budowlanych, zaplanowanych do realizacji w ramach aktualnego programu modernizacji służb mundurowych. Na liście zadań znalazło się 117 pozycji. 62 zadania dotyczą przebudowy i rozbudowy obiektów już istniejących. W planach jest również budowa 55 nowych obiektów. Zdecydowana większość to nowe siedziby istniejących już komend, czy jednostek ratowniczo-gaśniczych.

W kilku przypadkach powstaną zupełnie nowe JRG. Taka sytuacja będzie miała miejsce np. na Mazowszu, gdzie w najbliższych latach powstaną m.in. JRG w Tłuszczu (KP PSP Wołomin), Raciążu (KP PSP Płońsk), Górze Kalwarii (KP PSP Piaseczno).

Program Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa będzie realizowany w latach 2022-2025. Łączny czteroletni budżet programu ma wynieść 10 mld 30 mln złotych. Państwowa Straż Pożarna ma dostać blisko 2 mld złotych. Z tej puli 800 mln to zakładane wydatki na inwestycje budowlane. W planach jest również zakup 40 samochodów specjalnych z drabiną mechaniczną. Na ten cel rząd zaplanował 183 mln złotych. Pozostałe środki rząd chce przeznaczyć na wzrost uposażeń dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, jak również system dodatków motywacyjnych. Środki te mają również pozwolić na zwiększenie liczby etatów w PSP o 750 w ciągu czterech lat.

Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: KP PSP Kłodzko, wizualizacja projektu nowej siedziby Komendy Powiatowej i JRG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »