WFOŚiGW we Wrocławiu: Nabór wniosków do Programu „Remiza”

Kolejne budynki Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie przejdą termomodernizację w ramach Programu „Remiza”, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W poniedziałek 11.04 rozpoczął się nabór wniosków do drugiej edycji Programu. Budżet na 2022 rok to 1 mln złotych.

W ubiegłym roku WFOŚiGW we Wrocławiu po raz pierwszy dofinansował termomodernizację strażackich remiz. Wpłynęło 19 wniosków na ponad 500 tys. zł.

To spore zainteresowanie, widać że jest potrzeba na modernizację budynków strażackich dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować Program również w tym roku. W poprzedniej edycji strażacy wykorzystywali nowoczesne rozwiązania z zakresu OZE i modernizowali źródła ciepła ogrzewające remizy. W tym roku dajemy szansę na takie inwestycje kolejnym jednostkom OSP – wyjaśnił prezes WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz.

O pieniądze mogą ubiegać się gminy i Ochotnicze Straże Pożarne z terenu województwa dolnośląskiego. Do podziału jest łącznie 1 mln zł dofinansowania w formie dotacji (do 50% kosztów) oraz dotacji i pożyczki (do 100% kosztów). Wsparcie dla jednej jednostki to maksymalnie 30 tysięcy złotych. – Dzięki pieniądzom z Funduszu na modernizację znacząco zmienią się warunki dla strażaków, którzy na co dzień korzystają z tych obiektów – dodał prezes Funduszu.

Środki mogą zostać przeznaczone na termomodernizację budynków, w tym zastosowanie w remizach odnawialnych źródeł energii, modernizację lub likwidację nieekologicznego źródła ciepła, modernizację istniejącego oświetlenia. Nabór prowadzony jest do 13.05.2022 r. lub do wyczerpania środków.

Wnioski należy składać do jednego z sekretariatów Funduszu: 53-143 Wrocław, ul. Jastrzębia 24, 58-310 Szczawno Zdrój, ul. Kolejowa 8, 59-220 Legnica, ul. Okrzei 16, 58-500 Jelenia Góra, pl. Ratuszowy 31/32. Wnioski o dofinansowanie składane po zakończeniu naboru na realizację zadań nie będą rozpatrywane. Więcej informacji w zakładce Złóż wniosek.

Źródło, Foto: WFOŚiGW Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »