Rudna Mała, A-4. 2 osoby zginęły w zderzeniu busa z bmw. Wielu rannych

Dwie osoby zginęły, dziesięć zostało poszkodowanych w wyniku wypadku na autostradzie A-4 koło Rzeszowa. Na wysokości miejscowości Rudna Mała doszło do zderzenia pasażerskiego busa z autem marki BMW. Ofiary i poszkodowani to osoby podróżujące busem, w większości osoby niepełnosprawne.

Rudna Mała, A-4. W piątek (22.09) około godziny 8:30 na autostradzie A-4 pod Rzeszowem doszło do zderzenia pasażerskiego busa i osobowego bmw. Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Rudna Mała, na jezdni w kierunku polsko-ukraińskiej granicy w Korczowej. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnych z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, a także zespoły ratownictwa medycznego i jednostki Policji.

Na miejscu ratownicy zastali pasażerskiego busa leżącego na dachu, na barierach rozdzielających jezdnie oraz auto marki BMW. Jak ustalono busem podróżowało piętnaście osób, w większości są to osoby niepełnosprawne, a także kierowca i troje opiekunów. Osobówką, która zatrzymała się na jezdni podróżował jedynie kierujący, nie odniósł on obrażeń.

Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku, zajęli się też wydobyciem i udzieleniem niezbędnej pomocy poszkodowanym. Poszkodowanych przekazano pod opiekę ekipom ratownictwa medycznego. Nie udało się uratować życia dwójki pasażerów busa. Ustalono, że dziesięć innych osób doznało obrażeń, siedem przetransportowano do rzeszowskich szpitali. Jedną z nich przetransportował zespół HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu zdarzenia pracowało siedem zastępów PSP i OSP, w tym grupy operacyjne z KM PSP Rzeszów i KW PSP Rzeszów. Obecny był także zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wypadku.

Foto: Podkarpacka Policja (1-3), KW PSP Rzeszów (4-7)


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »