Kolejna gala programu „ORLEN dla Strażaków” za nami

Zarząd Fundacji ORLEN rozstrzygnął kolejną edycję programu grantowego „ORLEN dla Strażaków”. Ponad 3 mln złotych trafiło do 480 jednostek ochotniczych i Państwowej Straży Pożarnej. W poniedziałek odbyła się uroczysta gala, podczas której podsumowano tegoroczną edycję.

Od ponad 20 lat Fundacja ORLEN organizuje program grantowy skierowany do jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych. Za nami kolejna edycja programu „ORLEN dla Strażaków”. W poniedziałek (25.09) w Warszawie odbyła się gala, w trakcie której przedstawiciele nagrodzonych jednostek odebrali symboliczne czeki.

Jak informuje Fundacja ORLEN w tegorocznej edycji wpłynęło 2700 wniosków od jednostek PSP i OSP. Ostatecznie jednak wsparcie finansowe popłynie do 480 jednostek na łączną sumę ponad 3 mln złotych. Granty otrzyma 469 jednostek OSP i 21 komend Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski. Pozyskane granty zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego: dronów, kamer termowizyjnych, radiostacji, ale również odzieży ochronnej czy samochodów pożarniczych.

Czeki dla przedstawicieli ochotniczych straży pożarnych z wszystkich województw wręczał prezes Zarządu Grupy ORLEN Daniel Obajtek. Z kolei czeki dla reprezentantów PSP przekazywał zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk.

W trakcie ponad 20 lat trwania programu Fundacja przekazała strażakom ponad 21 mln złotych. Wsparcie to trafiło do ponad 2 tys. jednostek straży pożarnych. Lista jednostek, które otrzymały dofinansowanie w linku. Fundacja nie publikuje wysokości grantów przyznanych jednostkom.

Wyniki programu ORLEN dla Strażaków 2023.pdf.coredownload

Fotografia nagłówkowa: bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »