Manewry pożarnicze OSP w Podborzu. Druhowie przećwiczyli wypadek lotniczy

W minioną sobotę druhowie z gminy Radomyśl Wielki zebrali się w miejscowości Podborze gdzie przeprowadzono manewry ratownicze jednostek OSP. Wzięły w nich udział zastępy ratowniczo-gaśnicze z dwunastu jednostek OSP. Ratownicy zrealizowali szereg wymagających założeń ćwiczebnych.

W sobotę (16.09) w miejscowości Podborze koło Mielca w województwie podkarpackim odbyły się manewry ratownicze. Uczestniczyli w nich druhowie z dwunastu jednostek OSP gminy Radomyśl Wielki. Scenariusz ćwiczeń zakładał szereg ciekawych, a zarazem wymagających sporego zaangażowania założeń ćwiczebnych.

W pierwszym założeniu, zadaniem strażaków wyznaczonych do jego realizacji była pomoc osobie uwięzionej w makiecie imitującej samolot, który spadł na zarośla. Zadanie realizowano w trudno dostępnym terenie. Strażacy musieli dostać się do uwięzionego pilota, a następnie ewakuować go i udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podobnie było w następnym epizodzie, który dotyczył wypadku na drodze. Tutaj ratownicy udzielali pomocy uczestnikom zderzenia dwóch aut osobowych i rowerzysty. W kolejnej sytuacji zadaniem strażaków było udzielenie pomocy osobie przygniecionej przez drzewo. W ostatnim epizodzie gasili pożar drewnianego budynku.

Manewry były okazją do doskonalenia współpracy między jednostkami, jak również umiejętności posługiwania się sprzętem ratowniczym oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Obserwatorami ćwiczeń byli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Komendy Powiatowej w Mielcu. Natomiast po zakończeniu manewrów wszyscy mieszkańcy Podborza mieli okazję sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.

W manewrach uczestniczyli druhowie z jednostek OSP: Dąbie, Dąbrówka Wisłocka, Dulcza Mała, Dulcza Wielka, Janowiec, Partynia, Podborze, Radomyśl Wielki, Ruda, Zdziarzec, Zgórsko, Żarówka.

Fotorelacja: Mielec w Akcji

 


Napisz do autora

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »