Pożar hali remontowej w kołobrzeskim porcie

W poniedziałkowe popołudnie dyżurny kołobrzeskiej PSP przyjął zgłoszenie o pożarze, do którego doszło na terenie kołobrzeskiego portu. Jak się okazało płonęła jedna z hal remontowych. W akcji blisko 14 zastępów PSP i OSP, blisko 50 strażaków.

Około 16:50 w poniedziałek (27.06) do kołobrzeskiej PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie miejscowego portu. Gdy we wskazane miejsce dotarły pierwsze zastępy strażaków okazało się, że płonie jedna z hal, w której remontowane są niewielkie jednostki pływające. Wówczas z płonącego obiektu wydobywały się na zewnątrz kłęby czarnego dymu, a także płomienie. Część hali uległa zawaleniu. Na miejsce zdarzenie docierały sukcesywnie kolejne jednostki.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na równoczesnych działaniach polegających na ugaszeniu objętej niemal w całości ogniem hali remontowej oraz na obronie pobliskich zabudowań i łodzi stojących bezpośrednio przy hali – relacjonuje Sławomir Stankiewicz z KP PSP w Kołobrzegu.

Gwałtownemu rozwojowi pożaru sprzyjało nagromadzenie łatwopalnych materiałów w obiekcie.

Dla zwiększenia skuteczności działań gaśniczych konieczne okazały się również prace rozbiórkowe i przebicia konstrukcji płonącej hali. Działania ratowniczo-gaśnicze zakończono po ponad 3 godzinach i 40 minutach. Straty materialne są bardzo duże. Oprócz konstrukcji hali i wyposażenia, żywioł strawił też część remontowanych łodzi.

Na szczęście nie stwierdzono ofiar i osób rannych. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała 3 godziny i 41 minut. W działaniach uczestniczyły zastępy PSP z Kołobrzegu oraz jednostek OSP Korzystno, Karcino, Drzonowo, Stary Borek, Tryton, Ustronie Morskie i Gościno. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn powstania pożaru.

Fotorelacja: Komenda Powiatowa PSP w Kołobrzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »