Wywrotka samochodu OSP. Jeden strażak ranny

Druhowie z OSP Pręgowo zostali zadysponowani, w niedzielne popołudnie, do pożaru lasu w Czapielsku na Pomorzu. W drodze do zdarzenia samochód ratowniczo-gaśniczy wywrócił się na zakręcie. Trzyosobowa załoga samochodu trafiła do szpitala.

Wszystko zaczęło się około godziny 17:00 w niedzielę (26.06). Strażacy z powiatu gdańskiego przyjęli zgłoszenie o pożarze ściółki leśnej w miejscowości Czapielsk. Do akcji gaśniczej zadysponowano m.in. druhów z OSP w Pręgowie. Z remizy wyjechał samochód GBA 2,5/20 Renault Midliner, z trzyosobową obsadą.

Druhowie do miejsca zdarzenia jednak nie dotarli. Przejeżdżając ulicą Dworcową w Kolbudach strażacki midliner przewrócił się, w trakcie pokonywania zakrętu. W wyniku zdarzenia ucierpiał jeden z członków załogi samochodu bojowego. Strażak doznał obrażeń głowy i trafił do szpitala. Pod opiekę lekarzy trafili również pozostali dwaj członkowie zastępu OSP.

Na pomoc poszkodowanym strażakom skierowano kolejne jednostki straży pożarnych, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG 1 KM PSP w Gdańsku. Ustalaniem okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci z KPP w Pruszczu Gdańskim.

Samochód pożarniczy uległ poważnemu uszkodzeniu. O ile będzie mógł wrócić do służby, to jego naprawa z pewnością potrwa. Nie oznacza to jednak wyłączenia jednostki z działań. W gotowości bojowej nadal pozostaje samochód GCBA 5/32 na podwoziu SCANIA P370.

Fotografia nagłówkowa: Twitter/KM PSP Gdańsk / D. Kijewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »