Brawurowa akcja krakowskich strażaków

Dosyć niecodzienny przebieg miała sobotnia akcja krakowskich strażaków. Zostali oni wezwani na jedno z osiedli. Istniało podejrzenie, że mężczyzna będzie chciał skoczyć z balkonu. Ratownicy zjechali do niego na linach. Przebieg brawurowej akcji uwieczniono na nagraniu filmowym.

Około godziny 15:30 w sobotę strażacy z JRG 3 w Krakowie zostali wezwani na ulicę Poznańską. Na balkonie mieszkania w jednym z bloków stał nagi mężczyzna, który potrzebował. Istniało też podejrzenie, że będzie chciał z niego skoczyć. Dotarcie do mężczyzny przy użyciu wysięgnika było nie możliwe. Dlatego ratownicy rozstawili pod balkonem skokochron. W tym samym czasie kolejna grupa strażaków przygotowywała się do zjazdu na linach z wysokości siódmego piętra, by „przechwycić” go.

Interwencja, ratowników zakończyła się sukcesem. Poszkodowany został przekazany policjantom i zespołowi ratownictwa medycznego. Został przewieziony do szpitala na obserwację psychiatryczną. Niewykluczone, że mężczyzna był pod wpływem substancji odurzających. To jest w trakcie ustalania.

Przebieg dramatycznej akcji ratowniczej został zarejestrowany, a nagranie zostało opublikowane w jednym z najpopularniejszych serwisów młodzieżowych i szybko obiegło strażackie fora. Strażacy z interweniującej JRG-3 Kraków specjalizują się w ratownictwie wysokościowym.

Fotografia nagłówkowa: Screen/tiktok.com/@nikakika95

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »