Manewry Wodne Służb Ratowniczych w Trzcińsku-Zdroju

Druhowie z Trzcińska-Zdroju zapraszają na piknik profilaktyczny „Trzeźwo, zdrowo i sportowo”, który już w niedzielę odbędzie się na jeziorze miejskim. Piknik połączony jest ze wspólnymi manewrami ratowniczymi OSP i WOPR. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji.

Ochotnicza Straż Pożarna z Trzcińska-Zdroju serdecznie zaprasza na Piknik z elementami profilaktyki „Trzeźwo, zdrowo i sportowo” – Manewry Wodne Służb Ratowniczych które odbędą się w niedzielę 14.08.2022 r. na Jeziorze Miejskim w Trzcińsku-Zdroju. W programie m.in.:

  • Godz. 13.00 – Rozpoczęcie Manewrów
  • Godz. 13.30 – Pokazy gaśnicze samolotu Dromader Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
  • Godz. 14.00 – Rozpoczęcie ćwiczeń jednostek służb ratowniczych OSP i WOPR

W tegorocznych Manewrach Wodnych Służb Ratowniczych, udział wezmą ratownicy z ochotniczych straży pożarnych oraz Wodnego Pogotowania Ratunkowego. Ratownicy przećwiczą różne scenariusze wypadków na wodzie oraz sposoby podejmowania rannych i poszkodowanych.

Głównym aspektem manewrów będzie umacnianie współdziałania służb interweniujących przy tego typu zdarzeniach. Podczas manewrów ratownicy przećwiczą:

  • szybkie podjęcie osoby poszkodowanej z wody,
  • podjęcie osoby poszkodowanej przy wykorzystaniu sani wodnych,
  • podjęcie osób poszkodowanych z zatopionej łodzi

Improwizowane sytuacje mają pomóc w szkoleniu, po to by później móc sprawnie działać podczas prawdziwego zagrożenia.

Atrakcje dodatkowe : Pokaz flybordingu w wykonaniu Przemysława Piotrowiaka z teamu Hydro Sport (fly-board.pl) (3 wejścia), Zamki dmuchane dla dzieci, gastronomia. Współorganizatorzy: Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju, Ośrodek Pomocy Społecznej, Gmina Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Biblioteka i Centrum Kultury, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie.

Sponsorzy: UM TZ, Vreespol, Q Service Castrol GP AUTO SERWIS WASIUTYŃSKI, Usługi Transportowe M i W.Pieróg, OPS, GKRPA. Patronat medialny: Chojna24.pl.

Na podst. materiałów Organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »