Tragiczny w skutkach wypadek na drodze z Końskich do Wąsosza

7 sierpnia br. przed godz. 17:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze między miejscowościami Końskie i Wąsosz. Na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo osobowy Mercedes którym jechało 2 mężczyzn.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Końskich nieprzytomny 19-latek znajdował się poza pojazdem. Pierwszej pomocy przedmedycznej udzielał poszkodowanemu świadek zdarzenia. Był nim, jak się później okazało druh OSP Czarna. Ratownicy z JRG zabezpieczyli miejsce wypadku i przejęli reanimację pierwszego poszkodowanego. Drugi uczestnik zdarzenia znajdował się w mocno uszkodzonym pojeździe, był przytomny i oddychał a strażacy musieli użyć sprzętu do ratownictwa drogowego by umożliwić wydobycie go poza pojazd.

Na miejsce zdarzenia dotarł zespół ratownictwa medycznego, który zabrał 24-latka do szpitala w Końskich. Strażacy nadal prowadzili czynności ratujące życie wobec pierwszego rannego jednak obrażenia były zbyt poważne by uratować mu życie. W trakcie prowadzonych działań okazało się, że obaj poszkodowani mężczyźni są członkami miejscowej OSP w Wąsoszu. W związku z tym na miejsce akcji zadysponowana została grupa operacyjna pod kierownictwem komendanta powiatowego PSP w Końskich mł. bryg. Ryszarda Stańczaka oraz psycholog z Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, który udzielił wsparcia rodzinom poszkodowanych.

Po czynnościach przeprowadzonych przez Policję i prokuratora ratownicy dokonali sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz  sprzątnęli szczątki pojazdu. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej zakończyły się po godz. 21:00.

Opracowanie i zdjęcie: st. kpt. Mariusz Czapelski, KP PSP Końskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »