Wrocław: Wypadek grupy operacyjnej KG PSP. Jeden z członków zmarł

Sobotni poranek przyniósł przykre informacje. Grupa operacyjna z Komendy Głównej PSP, która wracała z dużego pożaru w okolicach Bolesławca uległa wypadkowi drogowemu. Jeden ze strażaków jadących samochodem zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Kolejni dwaj przebywają w szpitalu.

W piątkowy (5.08) wieczór grupa operacyjna z Komendy Głównej PSP została skierowana do miejscowości Osła w powiecie bolesławieckim (woj. dolnośląskie). Doszło tam do pożaru w zakładzie zajmującym się składowaniem różnych odpadów i produkcją paliw alternatywnych. Z żywiołem, w kulminacyjnym momencie, walczyło nieco ponad 40 zastępów jednostek straży pożarnych. Chociaż akcja gaśnicza nadal trwała, to strażacy z Komendy Głównej PSP zakończyli w nocy swoje działania i byli w drodze powrotnej do Warszawy.

Przejeżdżając autostradową obwodnicę Wrocławia, około godziny 3:00 w sobotę (6.08) ulegli wypadkowi drogowemu.

Kierujący busem marki Mercedes 41-latek podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i z dużą prędkością uderzył w bariery dźwiękochłonne z prawej strony jezdni. Siła uderzenia była tak duża, że auto dopiero po kilkudziesięciu metrach zatrzymało się na barierach ochronnych po przeciwnej stronie drogi – relacjonuje pierwsze ustalenia wrocławskich policjantów portal 24wrocław.pl.

W zdarzeniu ucierpieli trzej funkcjonariusze z Komendy Głównej PSP w wieku 35, 41 i 56 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do wrocławskich szpitali. Wobec jednego z poszkodowanych – jeszcze na miejscu zdarzenia – podjęto czynności reanimacyjne. Jego życia nie udało się uratować.

Smutną informację o wypadku i śmierci strażaka przed południem przekazała Komenda Główna PSP. W komunikacie zapewniono o wsparciu psychologicznym dla rodzin zmarłego strażaka i poszkodowanych funkcjonariuszy. Kondolencje bliskim zmarłego w imieniu swoim i całej braci strażackiej złożył komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak. W imieniu Związku OSP RP kondolencje złożył prezes Zarządu Głównego Waldemar Pawlak.

Strażacy oddali hołd zmarłemu Koledze

W niedzielę (7.08) we wszystkich jednostkach PSP strażacy oddali hołd zmarłemu tragicznie strażakowi. W trakcie zmiany służby wystawiono przed strażnice samochody bojowe i włączono sygnały świetlne i dźwiękowe. Na ten apel szefa PSP odpowiedzieli również strażacy z innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Zgodnie z poleceniem komendanta głównego PSP flagi państwowe przy jednostkach PSP do dnia pogrzebu strażaka pozostają opuszczone do połowy masztu i są przepasane żałobnym kirem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »