Mierzęcice, S1. Bus wjechał w wóz strażaków. 2 ofiary, ranny strażak

Dwie osoby zginęły w wypadku dostawczego busa i samochodu pożarniczego. Do zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie na drodze S-1 w okolicach Będzina w województwie śląskim. Ofiary to kierujący i pasażer busa. W zdarzeniu ucierpiał również strażak ratownik OSP.

Mierzęcice, S1. Do tragicznego wypadku na trasie S1 doszło w piątek (26.05) przed południem na wysokości miejscowości Mierzęcice w powiecie będzińskim. Na drugim kilometrze trasy w kierunku Dąbrowy Górniczej dostawczy bus marki Iveco wjechał w tył wozu pożarniczego OSP z Nowej Wsi. Strażacy interweniowali tam w związku z rozlaną na jezdni substancją ropopochodną.

Mimo szybkiej interwencji służb ratowniczych nie udało się uratować życia dwóch osób, które podróżowały busem. W zdarzeniu ucierpiał również jeden ze strażaków interweniujących przy rozlanym oleju. Jego życie nie jest jednak zagrożone.

Trwa ustalanie okoliczności tragicznego wypadku. Wstępne ustalenia wskazują, że stojący na jezdni wóz strażaków był prawidłowo oznaczony. Miał również włączone sygnały świetlne. Ruch na ekspresówce jest zablokowany. Pojazdy skierowano na objazd drogą krajową 78.

Fotografia nagłówkowa: Policja Śląska


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »