Włamanie do remizy w Łazach pod Miliczem

Pilarki i agregat prądotwórczy padły łupem złodziei, którzy w nocy z wtorku na środę włamali się do remizy OSP w Łazach Wielkich pod Milicze na Dolnym Śląskim. Sprawców poszukuje policja.

Łazy Wielkie. W połowie maja br. w Łazach Wielkich w powiecie milickim miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Druhowie odebrali do użytku nowo wybudowaną remizę i nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Radość nie trwała jednak długo. To za sprawą zdarzeń jakie miały miejsce w nocy z wtorku na środę (23/24.05). Tej nocy, na terenie miejscowości doszło do kolejnej w ostatnim czasie serii włamań na posesje i kradzieży.

Tym razem sprawcy nie ominęli również strażackiej remizy. Okoliczności włamania nie są do końca znane. Wiadomo jednak, że włamywacze wynieśli część sprzętu składowanego w remizie i dwóch samochodach pożarniczych.

Z informacji udostępnionych na profilu społecznościowym Sołectwa Łazy wynika, że złodzieje pokusili się m.in. na:

  • agregat prądotwórczy,
  • pilarki do drewna marki STIHL i Husqvarna,
  • przecinarkę do stali i betonu STIHL.

Sprawców włamań i kradzieży na terenie gminy Krośnice poszukują miliccy policjanci. Mundurowi apelują także do mieszkańców o czujność, zabezpieczenie swojego mienia oraz ostrożność.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »