Przytocko. Pożar w DPS. Zginął 55-letni pensjonariusz

55-letni mężczyzna poniósł śmierć w wyniku pożaru, jaki w niedzielne przedpołudnie wybuchł w DPS w miejscowości Przytocko koło Słupska. Z obiektu ewakuowano ponad 90 osób. W akcji ratowniczo-gaśniczej wzięło udział 16 zastępów PSP i OSP.

Przytocko. W niedzielę o godzinie 10:00 strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Słupsku odebrali zgłoszenie o pożarze w Domu Pomocy Społecznej w miejscowości Przytocko koło Kępic. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy PSP z jednostek w Słupsku i Miastku (powiat bytowski) i okolicznych OSP. Jak ustalono po przyjeździe pożarem objęte było poddasze jednego z budynków, w którym prowadzony jest Dom Pomocy Społecznej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W obiekcie przebywało ponad 90 osób (personel i pensjonariusze) i trwała ich ewakuacja. Z zajętego pożarem poddasza wyprowadzono 13 osób. Stan jednego z pensjonariuszy był krytyczny. Jak się okazało konieczna była reanimacja 55-letniego mężczyzny. Po wyniesieniu na zewnątrz trafił on pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, jednak długotrwała akcja nie powiodła się. Poszkodowany mężczyzna zmarł. Jednocześnie ratownicy starali się dotrzeć do źródła pożaru. Udało się to jeszcze przed południem.

Po zlokalizowaniu pożaru strażacy zajęli się jego dogaszaniem, a także przeszukiwaniem pogorzeliska. Z kolei dochodzeniowcy i śledczy zajęli się ustalaniem okoliczności i przyczyn tragicznego w skutkach pożaru. Te nie są jeszcze w pełni wyjaśnione. Nie wykluczono jednak zaprószenia ognia. Już po zakończeniu akcji gaśniczej słupscy mundurowi zatrzymali jednego z pensjonariuszy DPS, który może mieć związek z powstaniem pożaru.

Budynek, w którym wybuchł pożar wyłączono z użytkowania. Pensjonariuszy przeniesiono do innych obiektów na terenie kompleksu. DPS w Przytocku prowadzony jest przez Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich. Ośrodek dysponuje miejscem dla setki pensjonariuszy. Z jego pomocy stacjonarnej korzystają dzieci i dorośli o dużym stopniu niepełnosprawności intelektualnej.

Foto: mł. kpt. Dariusz Kurkierewicz / KM PSP Słupsk


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »