OSP Małogoszcz ma nową strażnicę

4 września 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej  w Małogoszczu. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką pocztów i pododdziałów z terenu gminy i powiatu jędrzejowskiego na placu przy nowej remizie. Sformowany orszak w asyście orkiestry dętej udał się na uroczystą mszę świętą w intencji strażaków, która została odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu.

Dalsza część uroczystości została przeprowadzona, zgodnie z ceremoniałem pożarniczym na placu przed nową strażnicą. Podczas apelu,  nie zabrakło wciągnięcia flagi państwowej na maszt, hymnu narodowego czy wręczenia wyróżnień i odznaczeń dla strażaków ochotników. Otwierając uroczystość Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz Mariusz Piotrowski nie krył dumy i zadowolenia z powstania na terenie gminy tak nowoczesnego obiektu.

Samego aktu otwarcia nowo wybudowanej strażnicy dokonali zaproszeni goście tj.  m.in.:

  • Bartłomiej Dorywalski, poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Krzysztof Słoń, senator Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego,
  • st. bryg. Grzegorz Rajca, zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach,
  • bryg. Tomasz Szymański, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie,
  • Paweł Faryna, starosta jędrzejowski,
  • druh Tadeusz Soboń, wiceprezes zarządu oddziału powiatowego związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Na zakończenie uroczystości nie zabrakło oczywiście życzeń dla druhów z Małogoszcza jak również słów podziękowań dla wszystkich osób, które wsparły inwestycję.

Nowa strażnica zdecydowanie podniosła standard pracy ochotników, którzy w ubiegłym roku byli najczęściej interweniującą jednostką w powiecie jędrzejowskim a 21 w województwie.

Powierzchnia budynku to 724,4 metry kwadratowe, powierzchnia użytkowa stanowi ponad 431 metrów kwadratowych. Wewnątrz znajdują się trzy przestronne garaże na wozy bojowe. Strażnica jest bardzo nowoczesna i energooszczędna – wyposażona w pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. Wokół budynku utwardzono drogi, powstały chodniki i dojścia, miejsca postojowe i oświetlenie.

Opracowanie: kpt. Karol Błaszczyk, KP PSP Jędrzejów
Zdjęcia: UMiG Małogoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »