OSP w Nakonowie Starym odebrała nowy wóz

W Nakonowie Starym koło Włocławka odbyła się w sobotę uroczystość z okazji przekazania i poświęcenia nowego samochodu miejscowej OSP. Średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki SCANIA kosztował prawie 970 tys. złotych.

Na początku października bieżącego roku druhowie z Nakonowa Starego w województwie kujawsko-pomorskim odebrali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest to samochód typu GBA 3/24 zabudowany, przez firmę Wawrzaszek ISS, na podwoziu SCANIA P360XT. Pojazd wyposażony jest w napęd uterenowiony 4×4, a także zautomatyzowaną skrzynię biegów. Koszt jego zakupu wyniósł 969 978 złotych. Na jego zakup Gmina Choceń przeznaczyła 370 tys. złotych. Pozostałą część stanowią dofinansowania ze środków NFOŚiGW/WFOŚiGW, dotacji KSRG i puli Komendanta Głównego PSP (środki z ubezpieczeń od ognia). Samochód uzbrojono w sprzęt przeniesiony z poprzedniego wozu bojowego jednostki.

W sobotę (23.10) w siedzibie jednostki odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia samochodu. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli m.in.: poseł na Sejm RP Joanna Borowiak; kujawsko-pomorski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Kaczmarek; komendant miejski PSP we Włocławku bryg. Maciej Krzemkowski; starosta włocławski Roman Gołębiewski; prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP we Włocławku dh Marian Mikołajczyk; wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski, wójt Gminy Włocławek Magdalena Korpolak-Komorowska, a także druhowie z Nakonowa Starego i zaprzyjaźnionych jednostek OSP. Poświęcenia wozu dokonał proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Kruszynie ks. kan. Łukasz Grabiasz.

Fotografia nagłówkowa: Urząd Gminy Choceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »